« Wszystko Wydarzenia

• To event minęło.

Before DEMOLUDY – pokaz filmów „Frajer” i „Pussy Riot. Modlitwa punka”

12 października 2014 @ 17:00 - 19:00

baner TSM demo

Zapraszamy na pokazy filmowe zapowiadające VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny DEMOLUDY, w tym roku pod hasłem „OBCY – INNY – SWÓJ”

Niedziela 12.10.2014, godz. 17:00, Scena Kameralna Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4

„Frajer”, reż. Attila Till, Węgry 2011, 20 min.

Laureat wielu nagród, m.in Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym, głównej nagrody na festiwalu w Sztokholmie i Wilnie. István Bologh jest ubogim farmerem, mieszkającym z żoną i dziećmi na węgierskiej wsi. Mężczyzna z całą surowością narzuca pozostałym wyznawany przez siebie model rodziny. W imię zasad staje się ciemiężycielem najbliższych.

„Pussy Riot. Modlitwa punka”, reż. Mike Lerner, Maksym Pozdorowkin, Rosja/Wielka Brytania 2012, 86 min.

Historia członkiń rosyjskiego zespołu punkowego, które zyskały sławę po nielegalnym występie w moskiewskiej cerkwi. Za swój artystyczny manifest poniosły dotkliwe konsekwencje. Film stawia uniwersalne pytania o wolność artystycznego wyrazu i o wolność w ogóle. Ale twórcy dokumentu robią coś jeszcze – próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, co doprowadziło członkinie Pussy Riot do tak radykalnych postaw i metod działania.

Pojedyncza wejściówka 8 zł, podwójna 10 zł (http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/)

Scena Kameralna Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4

Więcej informacji na stronie Festiwalu: http://demoludy.art.pl/

Partnerami pokazów są:

– Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

teatr-im-stefana-jaracza-olsztyn-logo-2013-12-05-920x937

– Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

duze_logo_WIK_do_druku_pl

– Instytut Słowacki

logo SI

– Czeskie Centrum

CC_logo_PL_colour