MÓJ PRZYJACIEL FILM

Mamy propozycję dla młodszych kinomanów. Od 9 listopada ruszamy z projektem MÓJ PRZYJACIEL FILM. Spotkania będą się odbywały przez pięć kolejnych sobót o godz. 11. Najpierw projekcja specjalnie dobranego filmu, a następnie warsztat psychoedukacyjny dla dzieci w wieku 8-10 lat. Warsztaty prowadzi psycholog Alina Bugaj.
W czasie warsztatów rodzice/opiekunowie będą mogli zobaczyć film-niespodziankę.
Istnieje możliwość udziału tylko w projekcji, bez konieczności udziału w warsztatach.
Bilety: 8 zł projekcja, 10 zł warsztat.
Zachęcamy do wcześniejszych zapisów: ola@fundacjatsm.pl, 608433037

PROGRAM:
9 LISTOPADA
godz. 11.00: „Kauwboy. Chłopiec i kawka” („Kauwboy”), Holandia 2012, reż. Boudewijn Koole, 81 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.30: warsztat o uczuciach
O FILMIE: Poruszająca opowieść o 10-letnim Jojo, który nie potrafi pogodzić się z utratą matki. Żyje w świecie fantazji, czuje się samotny i nierozumiany. Sytuacja zmienia się, gdy ratuje przed śmiercią pisklę kawki. Między chłopcem i ptakiem rodzi się specyficzna więź. Film jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody Młodzieżowej Publiczności 2012 oraz jednej z nagród festiwalu w Belinie.

16 LISTOPADA
11.00: „Mysz, pies i Tato” (“Patatje Oorlog”), Belgia/Holandia 2011, reż. Nicole van Kilsdonk, 86 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.30: warsztat o poskramianiu trudnych emocji
O FILMIE: Opowieść o 9-letniej Kiek i jej ojcu. On jest lekarzem, pomaga ludziom na terenach objętych wojną. Kiedy wyjeżdża na kolejną misję, Kiek bardzo się o niego martwi. Na szczęście poznaje rachunek prawdopodobieństwa. Ani ona, ani jej najlepsze przyjaciółka nie znają nikogo, kto jednocześnie miałby martwą mysz, martwego psa oraz martwego tatę. Wystarczy znaleźć mysz i psa, i…, a to znacznie zwiększy bezpieczeństwo taty.

23 LISTOPADA
godz. 11.00: „Krokodyle z przedmieścia” („Vorstadtkrokodile”), Niemcy 2009, reż. Christian Ditter, 98 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.50: warsztat o znajdywaniu motywacji
O FILMIE: Największym marzeniem 10-letniego Hannesa jest przyłączenie się do gangu „Krokodyli”, do którego należą rówieśnicy z sąsiedztwa. Musi jednak wcześniej wykonać zadanie, aby udowodnić, że nadaje się na kolejnego „Krokodyla”.

30 LISTOPADA
godz. 11.00: „Alfie, mały wilkołak” („Dolfje Weerwolfje”), Holandia 2011, reż. Joram Lürsen, 89 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.45: warsztat o przyjaźni i współpracy
O FILMIE: Kiedy Alfie kończy 7 lat, odkrywa, że jest inny niż pozostałe dzieci. W nocy przy pełni księżyca zmienia się w małego wilkołaka o białym puszystym futerku. Jest przerażony tym, co się z nim dzieje, więc za wszelką cenę próbuje ukryć swoją odmienność. To trudne, zwłaszcza gdy podejrzliwa sąsiadka zauważa, że w nocy znikają jej kurczaki.

7 GRUDNIA
godz. 11.00: „Wyjątkowy ptak” („Bluebird”), Holandia 2004, reż. Mijke de Jong, 79 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.20: warsztat pracy z ciałem
O FILMIE: 13-letnia Merel to dziewczynka, jak inne. No, może trochę grzeczniejsza i bardziej obowiązkowa. Dziewczynka bardzo kocha swego brata Kaspera. Niestety, koledzy i koleżanki z klasy z jakiegoś powodu nie lubią Merel, dokuczają jej, nawet zastraszają. Sytuacja staje się coraz poważniejsza i dziewczynka musi poszukać pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.