NOWE DŹWIĘKI W STARYM KINIE – IV PRZEGLĄD KINA NIEMEGO Z MUZYKĄ NA ŻYWO

plakat IV edycja

NOWE DŹWIĘKI W STARYM KINIE – IV PRZEGLĄD KINA NIEMEGO Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Ostatnie projekcje w sali kinowej TU SIĘ MOVIE (al. Wojska Polskiego 30a w Olsztynie)

To będzie zamknięcie z przytupem: filmowo-muzyczne. Muzycy zmierzą się z filmowymi starociami. Będzie zabawnie, zaskakująco, być może nieco nostalgicznie.

Kawa, herbata i ciasto – jak zwykle gratis. Pozostałe napoje – we własnym zakresie.

SOBOTA, 27 WRZEŚNIA 2014:

od godz. 17.00 – WIELKA WYPRZEDAŻ

Filmowe plakaty i rozmaite kinowe (niekoniecznie filmowe) gadżety za „co łaska”. Takiej wyprzedaży nie znajdziecie w żadnym centrum handlowym!

 

godz. 18:00 – „Generał” („The General”, 1926, reż. B. Keaton, 79 min.)

Oprawa muzyczna – PARAMPAMPAM TRIO

Wstęp 10zł

Parampampam Trio po prostu nie mogło zabraknąć, wszak grali też w czasie otwarcia sali kinowej TU SIĘ MOVIE.

Tym razem na warsztat wezmą klasykę slapsticku. Czy Buster „Kamienna Twarz” Keaton jest na to gotowy?

 

PARAMPAMPAM TRIO, czyli Andrzej Koczan (bas), Dariusz Dzwolak (perkusja) i Paweł Nałysnik (gitara). Zespół proponuje połączenie transowych rytmów perkusyjnych z melancholijnymi dźwiękami gitary. Miłośnicy i mistrzowie improwizacji. Do opisania twórczości tej grupy najbardziej pasują wyrażenia takie jak ambient, psychodelia, trans, beat! beat! beat!

Już trzeci raz włączają się w projekt współorganizowany przez TU SIĘ MOVIE. Ich oprawa muzyczna do „Brzdąca” oraz „Kota i kanarka” zachwyciła widzów.

 

godz. 20:00 – AFTER MOVIE (kolaż filmów awangardowych, 45 min.)

Oprawa muzyczna – DJ AEROMATIC & DJ CLICKTIME

Wstęp 10zł

To będzie wyjątkowy muzyczno-filmowy seans. Na ekranie pojawią się filmy awangardowe z lat 20., a towarzyszyć im będzie muzyka miksowana na żywo. Tego nawet Marcel Duchamp by nie przewidział!

 

Aeromatic i Clicktime to współtwórcy głośnego projektu Night Rabit, którego celem jest ożywianie zapomnianych obiektów i przestrzeni miejskich.

AEROMATIC, czyli Daniel Samaszko – dj, promotor oraz producent, organizator wydarzeń muzycznych. Współzałożyciel kolektywu AMC. Prowadzi projekt AUDIOTEKA. Muzycznie związany głównie z drum’n’bass, choć nieustająco rozszerza krąg zainteresowań. Interesuje go niemal wszystko, co mieści się w przedziale 80-180 uderzeń na minutę.

CLICKTIME – dj, producent, kolekcjoner winyli. Od blisko 10 lat zajmuje się promocją szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz animacją kultury i sztuki w Olsztynie. Komponuje też muzykę do spektakli teatralnych oraz choreografii tanecznych.

plakat IV edycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.