Pooscarowa dwudniówka z TU SIĘ MOVIE

Znamy już tegorocznych wygranych i oscarowe emocje opadły. Do dobrych filmów warto jednak wracać. Dlatego Fundacja Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE zaprasza na „Pooscarową dwudniówkę”, w czasie której zaprezentowane zostaną cztery filmy dostrzeżone przez Akademię w ostatnich latach. By sił do oglądania nie zabrakło, sobotnie projekcje poprzedzi Vegan Brunch.

PROGRAM

PIĄTEK, 7 MARCA, godz. 18.30: „Scena zbrodni” (Dania/Norwegia/Wielka Brytania 2012),
reż. Joshua Oppenheimer, 115 min. Wstęp 10zł

Laureat wielu festiwalowych nagród, w tym zwycięzca Nagrody Publiczności na Berlinale i Planete+ Doc Film Festival oraz Nagrody BAFTA. Nominowany w tym roku w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Reżyser wraca do wydarzeń, które rozegrały się w Indonezji w połowie lat 60., gdy reżimowe organizacje paramilitarne wymordowały ponad milion osób podejrzanych o sympatie komunistyczne. Niezwykły, poruszający i niepokojący film.

SOBOTA, 8 MARCA: SPĘDŹ FILMOWO DZIEŃ KOBIET!
godz. 15.00: Vegan Brunch. Wstęp wolny
Podziel się swoimi kulinarnymi umiejętnościami. Spróbuj, jak smakuje wegańskie jedzenie.
Zasady są proste: każdy przynosi coś wegańskiego, tworzymy szwedzki stół i napełniamy brzuchy. Jest też wyjście dla tych, którzy nie czują się mocni w gotowaniu. Wystarczy wrzucić drobny datek do puszki i można przyłączyć się do biesiadowania

godz. 16.00: „Zachować twarz” (USA, Pakistan 2011), reż. Daniel Junge 52 min. Wstęp 5zł
Zwycięzca w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny w 2012. Bohaterkami są dwie Pakistanki będące ofiarami ataków z użyciem kwasu. Twórcy pokazują ich codzienną walkę o powrót do zdrowia, ale też o sprawiedliwość.

godz. 17.00: „W lepszym świecie” (Dania, Szwecja 2010), reż. Susanne Bier 119 min. Wstęp 10zł
Najlepszy film nieanglojęzyczny w 2011 roku. Opowiada historię dwóch chłopców, których życie naznaczone jest rodzinnymi dramatami. Subtelna i poruszająca filmowa historia.

godz. 19.00: „W kręgu miłości” (Belgia, Holandia 2012), reż. Felix Van Groeningen 111 min. Wstęp 10zł
Tegoroczny kandydat do miana najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Tętniąca muzyką i namiętnością opowieść o burzliwej miłości Didiera, lidera grupy muzycznej i Elisy, właścicielki studia tatuażu.

Jak zwykle nie zabraknie też kawy, herbaty i słodkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.