30.06.2015 – projekcja filmu „Biały cień”

Plakat-lite2Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 30.06.2015 zapraszamy na „tusiemówiowe” spotkanie filmowe. Projekcja odbędzie się w ramach konferencji (29-30.06.2015) zorganizowanej przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie„Wielkie teorie etyczne współczesności”.

30.06.2015 (wtorek) o godzinie 21.00 w sali Kromera olsztyńskiego zamku będzie panel dyskusyjny pt. „Czym jest postkolonializm?”. Udział w dyskusji wezmą: prof. dr hab Mieczysław Jagłowski, dr hab. Bara NDiaye, moderatorem będzie dr hab. Dariusz Barbaszyński.

O godz. 22.00 wyświetlimy film „Biały cień” (Niemcy/Włochy/Tanzania 2013, reż. Noaz Deshe, 110 min.). Partnerem projekcji jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Wstęp bezpłatny

nowe horyzonty

W Afryce Wschodniej albinosi traktowani są jak lukratywny towar. Szamani płacą fortunę za części ciała i narządy dotkniętych bielactwem osób, wierzą bowiem, że sporządzone z nich amulety przynoszą szczęście i dobrobyt. Alias jest młodym albinosem żyjącym w tanzańskiej wiosce. Po tym, jak zostaje świadkiem morderstwa swojego ojca, również albinosa, matka wysyła go do miasta, by tam poszukał schronienia.

Daj znać innym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *