darMOVIE w sieci #17

Docs Against Isolation jest na półmetku. Śledzicie? Oglądacie?

? My oglądamy i polecamy! Wybraliśmy do zaprezentowania trzy:
✔ „Scena zbrodni” (2012, reż. Joshua Oppenheimer) – wstrząsający dokument na temat zbrodni dokonanych w Indonezji przez szwadrony śmierci. Reżyser po ponad 60 latach wraca do tamtych zdarzeń, prosząc ówczesnych oprawców nie tyle o relację, co wręcz o filmowe odtworzenie morderstw. Kontrowersyjna metoda pozwala Oppenheimerowi dotrzeć do sedna, a nas-widzów przenosi jakby w oko cyklonu.
https://ninateka.pl/film/scena-zbrodni-the-act-of-killing-joshua-oppenheimer
✔ „Książę i dybuk” (2017, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski) – filmowa biografia Michała Waszyńskiego, którego życiorys – jak się okazuje – skrywa wiele sekretów, tajemnic i białych kart. Polecamy obejrzeć w „duecie” z jakimś filmem Waszyńskiego. Na Ninatece dostępna jest bezpłatnie klasyczna komedia z Adolfem Dymszą – „ABC miłości”.
„Książę i dybuk” ? https://ninateka.pl/film/ksiaze-i-dybuk-elwira-niewiera-piotr-rosolowski
„ABC miłości” ? https://ninateka.pl/film/abc-milosci-michal-waszynski-1
✔ „Score – muzyka filmowa” (2016, reż. Matt Schrader) – dobra muzyka filmowa to taka, która nie odwraca uwagi od akcji filmu, a jednocześnie „podbija” emocje i pozostaje w pamięci na długo. Jak się taką muzykę tworzy? Swoimi doświadczeniami i inspiracjami dzielą się mistrzowie, między innymi Hans Zimmer („Incepcja”, „Gladiator”, „Interstellar”), Danny Elfman (stały współpracownik Tima Burtona), czy Thomas Newman („American Beauty”, „Skazani na Shawshank”).
https://ninateka.pl/film/score-muzyka-filmowa-score-a-film-music-documentary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.