Przegląd LGBTQino

PIĄTEK, 6 GRUDNIA:
godz. 18:30 „Pokój Leo” (Argentyna/Urugwaj, 2009), reż. Enrique Buchichio, 94 min.
Leo to 29-latek, którego właśnie rzuciła dziewczyna. Pośrednio staje się to dla niego impulsem do refleksji na temat własnej seksualności, potrzeb i pragnień. Rozpoczęcie „nowego życia” okazuje się jednak karkołomnym wyzwaniem.

SOBOTA, 7 GRUDNIA:
godz. 15:00 „Drugie życie Lucii” (Argentyna/Włochy, 2009), reż. Stefano Pasetto, 93 min.
Odważne kino kobiece. Nieco inny melodramat. Może się kojarzyć z filmem „Thelma i Louise”. Lucia i Leo również wyruszają w podróż w poszukiwaniu siebie.

SOBOTA, 7 GRUDNIA:
godz. 18:00 „Śniadanie ze Scotem” (Kanada, 2007), reż. Laurie Lynd, 91 min.
11-letni Scot od zawsze czuł, że jest „inny”. Ani lepszy, ani gorszy od rówieśników, po prostu bardziej otwarty i spontaniczny. Gdy po śmierci matki trafia do domu wujków, powoli zaczyna rozumieć istotę swej odmienności.

Po każdej projekcji bezpłatne warsztaty przygotowane przez grupę Stereogender.

Wstęp: 5 zł na pojedynczą projekcję, 10 zł za cały przegląd

Projekt dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Lambda Warszawa w ramach Funduszu Stonewall

Istnieje możliwość rezerwacji biletów: kontakt@fundacjatsm.pl, 605 036 181