ROCKOWO LUB REFLEKSYJNIE – RÓŻNE NUTY DOKUMENTU

W najbliższy piątek i sobotę w sali kinowej TU SIĘ MOVIE będzie można obejrzeć trzy wyjątkowe filmy dokumentalne. Coś dla siebie znajdą zarówno fani mocnego muzycznego uderzenia, jak i ci, którzy w kinie poszukują refleksji i społecznego zaangażowania.

 Lemmy_Plakat

piątek, 21 marca, godz. 18.30: „Lemmy” (USA 2010) reż. Greg Olliver, Wes Orshoski, 116 min.,

Lemmy Kilmister to ikona heavy metalu, lider zespołu Motorhead. Jakim jest muzykiem, wiedzą fani na całym świecie. A jaki jest prywatnie, poza sceną? Odpowiedź na to pytanie próbują znaleźć Greg Olliver i Wes Orshoski, twórcy filmu dokumentalnego „Lemmy” (projekcja w piątek o godz. 18.30). O muzyku opowiadają jego bliscy, ale też legendy branży muzycznej – Ozzy Osbourne, Alice Cooper czy Slash. Sporo tu zabawnych anegdot, ale pojawiają się też momenty bardziej refleksyjne i nostalgiczne. Oczywiście w filmie znalazło się także wiele fragmentów nagrań z koncertów i prób. „Lemmy” to naprawdę głośny i dynamiczny dokument.

Wstęp 10 zł (w cenie kawa/herbata i coś słodkiego)

 

sobota, 22 marca: Sobota z HumanDoc

„Sobota z HumanDoc” to planowany cykl, w ramach którego wyświetlane będą najbardziej interesujące filmy prezentowane wcześniej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDoc. Zależało nam, by olsztyńska publiczność mogła obejrzeć choć niektóre festiwalowe filmy. Poruszają one ważne i aktualne tematy, skłaniają do refleksji, ale też po prostu dostarczają odbiorcy wiedzy o najważniejszych aspektach współczesności.

 

godz. 17.00: „727 dni bez Karamo” (Austria 2013), reż. Anja Salomonowitz, 80 min.

Bohaterami filmu są ludzie, którzy żyją w obcym kraju – jako emigranci lub nielegalni uchodźcy – oraz ich bliscy.

Wstęp 5 zł (w cenie kawa/herbata i coś słodkiego)

 

godz. 18.30: „Syria: poza linią wroga” (Wielka Brytania 2013), reż. Olly Lambert, 50 min.,

Film pokazuje codzienne oblicze konfliktu toczącego się w Syrii. To dramat rozpadającego się kraju i narodu, który nam niezwykle trudno zrozumieć, mimo zalewu medialnych doniesień.

wstęp 5 zł (w cenie kawa/herbata i coś słodkiego)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.