SHORT WAVES FESTIVAL GRAND PRIX 2014

Ideą Short Waves Festival jest promocja i prezentacja polskiego kina krótkometrażowego. Spośród filmów zgłoszonych do konkursu, organizatorzy wybrali siedem, które wyruszą w trasę. W czasie projekcji publiczność wybierze zwycięzcę. Dołączcie do jury!

Short Waves Festival to inicjatywa wyjątkowa pod wieloma względami. Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja polskich filmów krótkometrażowych. Tegoroczne pokazy konkursowe odbędą się w ponad 60 miastach w Polsce i na świecie, a zwycięzcę wybiorą sami widzowie. Olsztyńska odsłona Short Waves Festival już w najbliższą sobotę, 15 marca, o godz. 17.00 w sali kinowej TU SIĘ MOVIE (al. Wojska Polskiego 30a w Olsztynie).
Ponad 100 minut projekcji i siedem niezwykłych filmowych wypraw!
Każdy widz przed projekcją otrzyma specjalną kartę konkursową i będzie mógł oddać głos na film, który najbardziej mu się spodobał. Autor zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę Short Waves Grand Prix w wysokości 20 tys. zł.
Filmy wyświetlane są w polskiej wersji językowej z angielskimi napisami, zatem na projekcję TU SIĘ MOVIE zaprasza także mieszkających w Olsztynie obcokrajowców.

Wstęp – 10 zł (w tym dla każdego kawa/herbata + coś słodkiego)

Strona festiwalu: http://shortwaves.adarte.webd.pl/

SWF2014_plakat

 

SHORT WAVES FESTIVAL 2014 – PROGRAM

„Ziegenort” (2013) reż. Tomasz Popakul, ok. 19 min.
Animacja
Mała nadmorska wioska. Zapracowany ojciec stara się przyuczyć syna do zawodu rybaka. Introwertyczny chłopiec-ryba będzie musiał stawić czoła pierwszej poważnej rywalizacji.

„Rezonans” (2013) reż. Mateusz Sadowski, ok. 6 min.
Film eksperymentalny
Efekt czytania i rozmyślania między innymi o teoriach fizycznych, które proponują koncepcję istnienia światów równoległych.

„Nasza klątwa” (2013) reż. Tomasz Śliwiński, ok. 27 min.
Film dokumentalny
Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka.

„Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek” (2013) reż. Karolina Specht, ok. 5 min.
Animacja
Historia człowieka, który urodził się bez własnego kształtu. Ciągłe deformacje i próby wtłaczania w cudze formy budzą w nim poczucie buntu.

„Hosanna” (2013) reż. Katarzyna Gondek, ok. 9 min.
Film fabularny
Filmowa baśń o dziarskiej dziewczynce, która wpada do świata babki-dewotki i sieje w nim słodkie spustoszenie, gdy odkrywa osobliwą kolekcję kolegów babci.

„Matka” (2013) reż. Łukasz Ostalski, 30 min.
Małgorzata (w tej roli Danuta Stenka) – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn – narkoman – potrzebuje pomocy. Małgorzata musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

„Unconscious” (2013) reż. Martyna Iwańska, ok. 5 min.
Teledysk do utworu duetu Rebeka opowiada historię hipnotyzującego i niepokojącego związku miłosnego, jednostronnej relacji z zaskakującym otoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.