Nie zapomnij mnie

Pokaz filmu „Nie zapomnij mnie”, reż. David Sieveking, Niemcy 2013, 91 min.
Po filmie dyskusja z udziałem Iwony Wilim – pielęgniarki oddziałowej w Domu Pomocy Laurentius oraz Agnieszki Dobosz-Szmigiel – kierowniczki Środowiskowego Domu Samopomocy Centrum Alzheimera „Dar Serca”.
Piątek 15.11.2013, godz. 18:30, Sala kinowa TU SIĘ MOVIE, al. Wojska Polskiego 30A
Wstęp 10zł

Dodatkowy pokaz filmu, sobota 16.11.2013, godz. 17.00, Sala kinowa TU SIĘ MOVIE, al. Wojska Polskiego 30A
Wstęp 10zł

***

Zwycięzca 10. edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Reżyser David Sieveking, znany polskim widzom z filmu „David chce odlecieć”, w unikalny sposób, nie bojąc się groteski i humoru, portretuje tym razem swoją matkę, która – jak miliony ludzi w Europie – zapada na chorobę Alzheimera i powoli zapomina o świecie, w którym żyje.

Rodzice Davida byli w latach 60. XX wieku aktywnymi członkami ruchów studenckich i żyli w tzw. „otwartym związku”. Teraz ich wzajemna relacja jest poddana testowi, ale dzieje się to w dramatycznych okolicznościach. Zmiany, które przyniosła choroba matki, zmuszają rodzinę do wiwisekcji stosunków, jakie panują wewnątrz rodziny, ujawnienia ukrytych dotąd konfliktów i nieporozumień, a przede wszystkim znalezienia dla nich rozwiązań. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale paradoksalnie zbliża ono członków rodziny na nowo i zmusza do głębokiej refleksji nad życiem, jakie wszyscy prowadzili dotychczas.
Sieveking w sposób niezwykle szczery pokazuje w tym filmie własną kronikę rodzinną, ale robi to nie tylko z ironią i szczerością, lecz przede wszystkim nieudawaną miłością. Dzięki temu tworzy obraz, w którego centrum uwagi znajduje się nie tyle choroba, lecz człowiek zapadający na nią wbrew własnej woli.
(mat. dystrybutora)
http://www.againstgravity.pl/nie-zapomnij-mnie/

 

 

 

332_7b6f37c4516f67b

 

332_afbce93f84058b8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.